Stacjonarne lekcje muzealne dla klas I-III SP | Muzeum Bursztynu
Lekcje muzealne są poświęcone wybitnym gdańskim zabytkom oraz historii i dziedzictwu naszego miasta. Dział Edukacji stara się pokazać, jaką wartość niesie ze sobą wspólna tożsamość miejsca i ludzi. Dlatego szczególny nacisk kładzie na kontakt z zabytkiem i namacalnymi świadkami historii.
„Powiedz mi – a zapomnę. Pokaż – a zapamiętam. Pozwól zrobić – a zrozumiem.” Zgodnie z tą Konfucjuszowską zasadą zajęcia dla uczniów klas I-III przygotowujemy uwzględniając rozmaite dziecięce aktywności. To lekcje warte wypieków na twarzy!
Muzeum Bursztynu, ul. Wielkie Młyny 16
AMBERLAB (klasy I-II)
Czy wiecie, co to jest muzeum, czemu i komu służy i co można w nim zobaczyć? Dlaczego właśnie w Gdańsku mamy Muzeum Bursztynu? Poza wiedzą teoretyczną nabędziemy także całkiem praktycznej umiejętności. A mianowicie będziemy uczyć się odróżniać prawdziwy bursztyn od falsyfikatu, a także projektować autorską biżuterię.
kontakt: Ludmiła Skulbaszewska +48 789 449 650
Bursztynowa komnata (klasy I-II)
Oj będzie się działo! Podczas zajęć nie tylko dowiemy się, jak wyglądała zaginiona komnata, ale także wcielimy się w prawdziwych poszukiwaczy skarbów, będziemy układać puzzle oraz… odbudujemy ten bezcenny zabytek, po którym wszelki ślad zaginął!
kontakt: Ludmiła Skulbaszewska +48 789 449 650
Bursztyn i jego kolory (klasy I-III)
Te zajęcia to magiczna opowieść o bursztynie i jego właściwościach. Pełne aktywnych zadań odkrywanie jego wszystkich (zdawałoby się nieskończonych) form, struktur i odcieni…
kontakt: Joanna Grążawska +48 512 418 732
Bursztynowe legendy (klasy I-III)
Czy słyszeliście już, kim był Featon? A Jurata? To może zdążyliście już poznać Ambrellę albo Anioła z Kaszub i Gryfa? Jeśli nie, to koniecznie musicie przyjść na nasze zajęcia do Muzeum Bursztynu, podczas których postaramy się objaśnić, jaka jest różnica między legendą a rzeczywistością. To nie wszystko: będzie także czas na pracę twórczą, polegającą na przeniesieniu wybranej legendy na papier.
kontakt: Ewa Pawlęga +48 789 449 649
Muzeum Gdańska w swojej ofercie posiada zajęcia dedykowane osobom z niepełnosprawnościami.
Spotkania odbywają się przez pięć dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku. Godzinę spotkania ustalamy indywidualnie, w przedziale czasowym 10.15-14.00.
Płatności i czas trwania: https://muzeumgdansk.pl/edukacja/cennik-oplat-za-uslugi-edukacyjne/
Rezerwacji zajęć prosimy dokonywać telefonicznie pod numerem wskazanym przy każdym temacie zajęć.
Prosimy, by w zajęciach brała udział tylko jedna klasa – wspólna i zgodna praca uczestników jest dla nas bardzo ważna.
Prosimy także o punktualne rozpoczynanie zajęć oraz niezwłoczną informację telefoniczną lub mailową w przypadku rezygnacji. Ze względów organizacyjnych zastrzegamy, że grupa spóźniona bez uprzedzenia ponad 15 minut może nie zostać przyjęta.