LOGO MIASTA GDANSK
AKTUALNOŚCI

Uruchamiamy program EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK

 LOGO MIASTA GDANSKGdańsk dołącza do grupy polskich miast prowadzących własne programy edukacji do kultury, czyli edukacji wykorzystującej narzędzia kultury i sztuki, realizowanej we współpracy różnych miejskich podmiotów – przedszkoli, szkół, instytucji kultury, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i osób indywidualnych, artystów i edukatorów. Takie programy są prowadzone m.in. w Warszawie i Łodzi.

Priorytetem programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK są dla nas zajęcia edukacyjne z zakresu historii i dziedzictwa kulturowego Gdańska. Wojna w Ukrainie przyniosła jednak naszej wspólnocie lokalnej nowe wyzwania i zobowiązania. Chcemy wykorzystać narzędzia z zakresu kultury, by życie nasze i naszych gości z Ukrainy było budowane w poczuciu przynależności i wzajemnego szacunku – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. ‒ Obecna sytuacja w Ukrainie bardzo przypomina doświadczenia Polski i Gdańska z 1939 roku. To bardzo ważne, żeby kultura i sztuka wspierały nowych mieszkańców naszego miasta, budowały poczucie przynależności, ułatwiły nam wzajemne poznanie i dawały nadzieję. Wszystkie działania programu mają wzmacniać proces integracji naszej społeczności.

  • Treść zarządzenia Prezydent Aleksandry Dulkiewicz można przeczytać tutaj:  ZARZĄDZENIE _PREZYDENT_EDK.
  • Treść programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK można znaleźć na stronie w zakładce O PROGRAMIE.
Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Wykorzystywanie plików Cookie
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ
Skip to content